Stipendium pro nadějné mladé fyziky

Jednota českých matematiků a fyziků, pobočný spolek Brno ve spolupráci s Nadací rodiny Placzekovy (Placzek Family Foundation, USA) a s firmou DELONG INSTRUMENTS a.s. vyhlašuje

Stipendium Georga Placzeka pro rok 2024

určené maturantům středních škol České republiky maturujícím v roce 2024 a přijatým
v roce 2024 ke studiu fyziky na renomované univerzitě s akreditovaným studiem fyziky kdekoli na světě (včetně České republiky).
Podrobnější informace o tom, jak lze toto stipendium získat, naleznete zde.
Přehled úspěšných stipendistů z minulých let naleznete zde.
Článek o Stipendiu Georga Placzeka uvedený v Čs. čas. fyz. 64 (2014) naleznete zde.
Hodnotné informace o významném teoretickém fyzikovi Georgu Placzekovi naleznete
v článcích z roku 2005 dvou českých fyziků, Jana Fischera a Aleše Gottvalda, nazvaných George Placzek – an unsung hero of physics a Kdo byl Georg Placzek (1905-1955).

Smutná zpráva o úmrtí Tonyho Placzeka

Dovolujeme si Vám oznámit smutnou zprávu, že v neděli 24. 7. 2022 zemřel pan Tony Placzek, hlavní sponzor tohoto stipendia a synovec Georga Placzeka. Nekrolog věnovaný tomuto skvělému člověku si můžete přečíst zde. Současná podoba stipendia zůstane zachována a stipendium bude i nadále poskytováno Nadací rodiny Placzekovy.

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Comments are closed.