Výstupy projektu jsou vytvořeny v profesionálním matematickém softwaru - Maple, MATLAB, Mathematica a jejich webových a výukových verzích MapleNET, Maple T.A. a webMathematica. Veškerý síťový software běží na vlastním serveru Ústavu matematiky, http://matika.umat.feec.vutbr.cz
Systém počítačové algebry, který umožňuje symbolické a numerické matematické výpočty, jejich počítačovou vizualizaci, dokumentaci a publikaci. Skládá se z následujících hlavních komponent:
V rámci projektu byly využívány všechny technologie. Maple a MapleNet používáme pro přípravu a spouštění interaktivních studijních opor (mapletů), Maple T.A. používáme jako prostředí pro část elektronické banky příkladů. MapleSim byl využíván pro přípravu náročnějších příkladů do magisterských a zejména doktorských předmětů.
Více o systému Maple se můžete dozvědět na stránkách programu v češtině (stručnější, stránky českého distributora) a v angličtině (podrobnější, stránky výrobce). Na stránkách českého distributora naleznete mj. návody, elektronické publikace a další studijní materiály.
MATLAB je integrované prostředí pro vědeckotechnické výpočty, modelování, návrhy algoritmů, simulace, analýzu a prezentaci dat, paralelní výpočty, měření a zpracování signálů, návrhy řídicích a komunikačních systémů. MATLAB je numericky orientovaný software, pro který jsou symbolické výpočty jen jednou z nadstaveb. Skládá se z následujících hlavních komponent:
V rámci projektu byl využíván zejména MATLAB a jeho specializované toolboxy, a to zejména v předmětech týkajících se numerické matematiky (Matematika 3, Moderní numerické metody). Využití Simulinku je omezeno na přípravu náročnějších aplikačních úloh pro magisterské a zejména doktorské předměty.
Více o systému MATLAB se můžete dozvědět na stránkách programu v češtině (stránky českého distributora) a v angličtině (stránky výrobce).
Mathematica je programový systém pro provádění numerických a symbolických výpočtů a vizualizaci dat. Kombinuje přednosti obou předcházejících softwarových balíků: Maple i MATLABu. Skládá se z následujících hlavních komponent:
V rámci projektu využíváme Mathematicu a webMathematicu jako prostředí pro část elektronické banky příkladů a pro tvorbu a spouštění interaktivních studijních opor, a to zejména pro partie z diskrétní matematiky, lineární algebry, vektorové analýzy a pro maticový a tenzorový počet. Některé z výstupů projektu byly připraveny v softwaru Mathematica Player.
Více o systému Mathematica se můžete dozvědět na stránkách programu v češtině (stručnější, stránky českého distributora) a v angličtině (podrobnější, stránky výrobce). Výrobce softwaru je také autorem projektu Wolfram Alpha.