Spuštění mapletu

Maplet se otevře v novém okně. Pro korektní běh programu je nutné mít na klientském počítači nainstalovanou Javu (dostupné zdarma) a mít zajištěno, aby internetový prohlížeč Javu podporoval a dovoloval spouštět Java aplikace. Dále je nutné mít takové nastavení Javy (Java Control Panel --> Security), které spuštění aplikace nezablokuje.

Po spuštění mapletu se může zobrazit výstraha zabezpečení s dotazem, zda chcete blokovat potenciálně nebezpečný obsah. Odpovězte ne.

V některých sítích se mohou vyskytovat problémy s certifikáty, kdy je spuštění mapletu zakázáno přímo nastavením dané sítě.

V prohlížeči doporučujeme zakázat automatického obnovování záložek po chybě. V některých prohlížečích toto nastavení ovlivňuje chování záložky po ukončení mapletu křížkem vlevo nahoře.

Vstupní pole mapletu i pole zobrazující výsledky musejí být přizpůsobena jak jednoduchým tak i komplikovaným zadáním. Rozměry mapletu jsou proto dané a nelze je optimalizovat na různé prohlížeče ani na různé typy zařízení (notebooky o různých velikostech monitoru, dataprojektory, tablety, mobilní zařízení apod.)